Türkçe

TOLES’E HOŞ GELDİNİZ


TOLES, uluslararası hukukçular, hukuk öğrencileri ve hukuk tercümanlarına yönelik profesyonel İngilizce dili eğitim materyalleri ve sınavları alanında lider tedarikçidir.

TOLES, Hukuki İngilizce Becerileri Sınavı anlamına gelmektedir. TOLES programı üç profesyonel sınav seviyesiyle desteklenen hukuk İngilizce’si eğitim materyalleriyle işlenen yapılandırılmış bir kurstan oluşmaktadır. Sınav seviyeleri, uluslararası ticari hukuk firmaları, özel şirketlerdeki kurum içi hukuk ekipleri ve birinci sınıf hukuk tercümanları gibi işverenlerin istediği hukuk İngilizce’si standardına ulaşmaya yönelik kademeli aşamalar şeklinde yapılmaktadır.


BİR TOLES MERKEZİ OLARAK KAYIT YAPTIRIN

TOLES ağına yeni eğitim merkezlerini kabul etmekten her zaman mutluluk duyarız. Hukuk İngilizce’si öğretmeniyseniz, size yardımcı olmaya hazırız.İlk adım online formumuzu doldurmaktır. Sonrasında sizinle irtibat kuracağız.


SINAVLAR

TOLES TEMELLERİ

Buradan başlayın

Temel sınav, uluslararası hukuk öğrencilerine yönelik hukuk İngilizce’si eğitiminde tavsiye edilen başlangıç noktasıdır. Daha tecrübeli hukukçular açısından bu, genel İngilizce becerilerini geliştirmeye devam ederken profesyonel hukuk İngilizce’sinde eğitime başlamak isteyenler için doğru başlangıç noktası olabilir.

İçerik

Sınavda tek kağıt vardır: hukuk metni okuma ve yazma. Odak noktası, modern uluslararası bir ofiste avukatlardan istenen mutlak dil doğruluğunun test edilmesidir. Bu da iki temel alanda doğruluk anlamına gelir: Teknik legal terimler ve gramer. Diğer alanlarda kullanılan hukuk (yasal) terminolojinin yanı sıra ticari anlaşmalarda, şirket belgelerinde, ticari sözleşmelerde, fikri mülkiyet anlaşmalarında, mali belgelerde ve işletme formlarında geçen terimler test edilir.

Genel İngilizce Seviyesi

Bu sınavda gerekli olan İngilizce seviyesi, temel-başlangıç seviyesidir. Bu aşamada öncelik, öğrencilerin bir sonraki seviyeye başarıyla geçmesini mümkün kılmak için gerçekten güçlü bir legal İngilizce temeli sağlamaktır.

Temel Bilgiler:

Süre: 90 dakika

Test edilen beceriler: Legal metin okuma ve yazma (90 dakika)

Odak: Gerçek yaşam durumlarında pratik legal terimler; temel gramerle bütünleştirme

Uygun genel İngilizce seviyesi: Temel – İleri

TEMEL sınavın bir örneğini indir

TEMEL sınavın Alıştırma Kağıtlarını satın al

TOLES YÜKSEK

Güçlü bir temel oluşturma

Yüksek sınav, Temel seviyede kazanılan dil becerilerini ve pratik legal terminoloji bilgisini ileriye taşır. Yüksek sınav bir sonraki aşamaya geçer ve öğrencilerden daha karmaşık gerçek legal (hukuk) metinleriyle başa çıkmalarını bekler.

İçerik

Sınavda 2 kağıt vardır: Bir legal metin okuma ve yazma kağıdı ile bir dinleme kağıdı. Okuma ve yazma sınavı Temel sınavından daha etkin dil kullanımı gerektirir ve öğrencilerin karmaşık ve ticaretle ilgili vaka çalışmalarıyla, sözleşme ve profesyonel mektup örnekleriyle çalışmaları gerekir. Pratik ve yararlı legal terimleri test ederek devam eder ve öğrencilerin ticari pratikte kullanılan genel sözcükler için doğru tanımlar vermelerini gerektirir. Ayrıca öğrencilerden gayri resmi İngilizcelerini geliştirmelerini ve daha uygun ve profesyonel bir dile dönüştürerek dil farklılıkları konusunda bilgi kazanmalarını gerektirir.

Dinleme sınavı avukatlar arasında veya avukatlarla vekilleri arasındaki konuşmaları dinlemekten ve sorulara anlamaya dayalı cevaplar vermekten oluşmaktadır. İşlenen konular avukatların sık sık karşılaştığı durumlarla veya uluslararası ilgi alanına giren konularla ilgilidir.

Genel İngilizce Seviyesi

Bu sınavda gerekli olan İngilizce seviyesi, orta-yüksek orta seviyesidir. Bu seviyede yapılması gereken otantik, belirli düzeyde zorluklar içeren genel İngilizce kullanmaktır ve sınav adaylarına yüksek bir puan almak için legal İngilizce eğitimimizin yanı sıra ilave gramer öğrenmelerini tavsiye ederiz.

Temel Bilgiler:

Süre: Yaklaşık 135 dakika (dinleme testindeki değişikliklere bağlı olarak)

Test edilen beceriler: Legal metin okuma ve yazma (90 dakika), legal dinleme (30-45 dakika)

Odak: Otantik legal ortamlarla ilgili pratik okuma, yazma ve dinleme becerileri

Uygun genel İngilizce seviyesi: Orta – İleri

YÜKSEK sınavın bir örneğini indir

YÜKSEK sınavın Alıştırma Kağıtlarını satın al

TOLES İLERİ

Standart işveren talebine ulaşma

İleri sınav, hukuk İngilizce’si başarısında altın standart olarak değerlendirdiğimiz önde gelen ticari hukuk firmalarıyla işbirliği içinde geliştirilip hazırlanmıştır. TOLES İleri başlangıçta Londra’da faaliyet gösteren ve uluslararası stajyerleri ile uluslararası ofislerindeki yeni çalışanları test etmenin bir yöntemine ihtiyaç duyan önde gelen bir ticari hukuk firmasının talebi üzerine geliştirilmiştir.

İçerik

Sınavda tek kağıt vardır: hukuk metni okuma ve yazma. Sınav, öğrencinin dil becerilerini ana dili İngilizce olan bir hukukçuyla kıyaslayarak ölçer. Bu nedenle Altın kategorimizde puan alan adaylar, ana dili İngilizce olan bir avukat, hukuk müşaviri veya hukukçuya çok yakın hukuki İngilizce becerilerine sahip olacaktır. Sınavda sözleşme hazırlamada gerekli terminoloji ve gramer ağırlıklı olarak vurgulanmaktadır. Ayrıca halen önde gelen ticari hukuk firmalarının tercih ettiği sade bir İngilizce yazma tarzı konusunda bilgi kazanmayı da özendirir. Sınav dil farklılıklarına duyarlılığı ve resmi ve gayri resmi İngilizce dilinin profesyonel işyerinde nasıl kullanıldığını anlama duyarlılığı gerektirir.

Genel İngilizce Seviyesi

Bu sınavda gerekli olan İngilizce seviyesi, yüksek orta-ileri seviyesidir. Sınav, öğrencinin dil becerilerini ana dili İngilizce olan hukukçulardan istenen standartla kıyaslayarak ölçer.

Temel Bilgiler

Süre: 120 dakika

Test edilen beceriler: Legal metin okuma, yazma ve belge hazırlama, dil farklılıkları ve işletme dili bilgisi

Odak: Otantik legal ortamlarla ilgili pratik okuma, yazma ve belge hazırlama becerileri

Uygun genel İngilizce seviyesi: Yüksek Orta – İleri

İLERİ sınavın bir örneğini indir

İLERİ sınavın Alıştırma Kağıtlarını satın al


SINAV TARİHLERİ

2013

24 Ocak
21 Mart
20 Haziran
22 Ağustos
21 Kasım


HUKUKÇUNUN İNGİLİZCE DİLİ KURS KİTABI

Bu kitap, bir hukukçunun güçlü ve etkili profesyonel beceriler geliştirmek için ihtiyaç duyduğu doğru İngilizce türü konusunda sağlam bir bilgi sağlar. Güçlü bir ticari terminolojiye ve yaptıkları her şeyde tam doğruluğa ihtiyaç duyan çoğu uluslararası hukukçu için doğru başlangıç noktasıdır.

1. Üniteyi İndir

Bu kitabı satın al


BİZE ULAŞIN

Web sitemizin, TOLES konusunda öğrenmek istediğiniz her türlü bilgiyi sağladığını umarız. Ancak, sorularınız olması halinde dost canlısı elemanlarımız size yardımcı olmaktan mutluluk duyacaktır. Lütfen info@toles.co.uk adresinden bizimle irtibat kurun